Turistické značení

22.05.2019 19:38

Klub českých turistů používá takzvané pásové značení čtyř barev – červené, modré, zelené a žluté, namalované zpravidla na stromech, sloupech a jiných objektech. Značka je tvořena vodorovným barevným pásem, nad nímž i pod nímž je bílý pás. Pro odbočení se tento základní tvar doplní šipkou jednotného provedení. Vede-li více značených tras společně, jsou značeny sloučenou značkou v přesně určeném pořadí barev. K významným místům v blízkosti hlavní značené trasy se vyznačují odbočky významovým tvarovým značením stejné barvy, jakou je značena hlavní trasa.

Přednostní volba barev pro značky:

• červená – dálkové nebo hřebenové trasy

červená turistická značka
  • modrá – významnější trasy

modrá turistická značka
  • zelená – místní trasy

zelená turistická značka
  • žlutá – krátké trasy, spojovací cesty, zkratky

žlutá turistická značka

Barvy nemají až tak velký význam co se týče důležitosti cest, převýšení nebo náročnosti. Mají ale význam v tom, že se turista podle nich lépe orientuje

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Turistické_značení_v_Česku_a_na_Slovensku